חדש! חדש! בנורמה ג'ין – בירות מיושנות

נורמה ג'ין הוא המקום בו התחיל הסיפור שלי עם עולם הבירה. עוד לפני שנפתחו הפורטר אנד סאנס, שטרן 1 ואחרים ולפני שבארים עם יותר מעשרה ברזים הפכו למובן מאליו, הנורמה נתן כבוד לבירה. בנורמה שתיתי לראשונה שימיי, סט. ברנרדוס, סמואל אדאמס ואת כל שאר הבירות שהיה לתפריט להציע. זה המקום בו חגגתי יום הולדת, מקום המפגש למשתה החודשי עם החברים מהמשרד וגם המקום לשבת על בירה טובה עם חבר. כשקיבלתי הזמנה לטעימת בירות מיושנות, ועוד שם, לא היססתי לרגע.

הסיבה לטעימה – החלטה להוסיף בירות מיושנות לתפריט הקבוע או ניקוי מחסנים או גם וגם. הבירה הראשונה שטעמנו היתה סט. ברנרדוס טריפל מודל 2007 שהוגשה בליווי דג מטיאס. יואב עלון (שהקים יחד עם אמיר נוימן את נורמן פרימיום בשנת 2006), סיפר שהבקבוק הזה הוא חלק מהמשלוח הראשון שהגיע לארץ. המכולה הראשונה הגיעה הפוכה, הוא נזכר, בקבוקים שבורים, בלאגן שחייב אותם לפרוק את המכולה בידיים. עוד הוא מספר על הבחירה לייבא את הבירות של המבשלה לארץ. "נסעו אמיר ואני לבלגיה להביא בירה, בלי לדעת איזו. עברנו בהמון מקומות, ביקרנו בהמון מבשלות וטעמנו הרבה בירות. בחלק מהמקומות התרשמנו - המבשלה יפה, הבקבוק יפה ואפילו המחיר מתאים, אבל הבירה לא טעימה, משהו חסר. כשהגענו לסט. ברנרדוס, פתחנו בקבוק טריפל וידענו באותו רגע שזאת הבירה שאנחנו בוחרים לייבא – לא חשוב אם היא תצליח או לא, לא חשוב המחיר." הבירה השניה שטעמנו היתה סט. ברנרדוס פריור 5 מאותה שנה.

שלישית היתה שימאיי כחולה (גרנד רזרב) 2007. אז איך בעצם יש עדיין בירות מהמכולה הראשונה ומהשנים האלה ? כל שנה הנורמנים שמים בצד, ליישון, 20 קרטונים של בקבוקי 750 מ"ל ושליש. למרות שבירות כמו שימיי מחזיקות עשרות שנים, אין להם סבלנות לחכות יותר מדי.

הבירה שסגרה את הערב היתה סמיקלאוס 2003 שנטעמה בליווי מגש גבינות מעולות. הסיפור של סמיקלאוס מתחיל שונה. בשנת 2003, החליטה טל לקס, שטעמה את הבירה באוסטריה והתאהבה בה, לייבא סמיקלאוס לישראל. כמו שאתם מתארים לעצמכם, טל והבירה הקדימו את זמנם. בשנת 2003 תרבות הבירה בארץ היתה בחיתוליה (או בכלל עדיין טרם נולדה אם ניקח את הדימוי הזה צעד אחורה). המחיר היקר, המיסוי והמורכבות שלה הכריעו את הכף והיבוא הופסק. יואב ואלון קנו חלק מהבירות שנישארו ועזרו לה "להפטר מהסחורה". חמש שנים מאוחר יותר, בשנת 2008, חזרו לייבא את הבירה בעצמם.

אז איך הבירות ? השימיי והסמיקלאוס התיישנו לטובה, כמו יין טוב, בפריור האלכוהול היה מודגש מדי. כוכבת הערב שלי היא הטריפל שהייתה בשיאה, פרחונית ומתוקה יותר.

בקרוב בתפריט הבירות של הנורמה ג'ין, בואו בהמוניכם.

לחיים (ותודה לשחר הרץ),

דרור.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>